«Свято Трійці у травах іде»

2016-06-17

/Files/images/patrotichne_vihovannya/54.JPG

Свята Трійця є одним з основних християнських свят. Його прийнято святкувати на 50-й день після Великодня. У православній релігії цей день потрапляє в число дванадесятих свят, які звеличують Святу Трійцю. В народі свято Святої Трійці прийнято називати П'ятидесятницею.

Свою назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса. Таким чином це свято нагадує про св. Трійцю, три відомі прояви, лики (іпостасі) Всевишнього — у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у вигляді Святого Духа.

Саме зі сходження Святого Духа на апостолів починається історія створення святої, вселенської (кафолічної) апостольської Церкви від якої ведуть своє походження всі сучасні християнські громади на нашій планеті.

Цього дня у православних храмах виконується одна з найурочистіших та найвеличніших служб в році: підлогу храму устеляють свіжоскошеною травою, ікони прикрашають березовими гілками.

В центральній районній бібліотеці оформлено перегляд літератури «Свято Трійці у травах іде» (З циклу «Звичаї і обряди рідного краю» )

Кiлькiсть переглядiв: 373

Коментарi